radz34.jpg

Spotkanie opłatkowe - Konin - 18-12-2013

18 grudnia, po wieczornej Mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Wojciecha w Koninie,odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków  Akcji Katolickiej i Caritasu.  Spotkanie to rozpoczęło się   wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu z Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Jezusa.

Po wysłuchaniu świątecznych życzeń od naszego duchowego opiekuna ks. prałata Józefa Wysockiego koleżanka Mariola Rakiewicz przeczytała życzenia świąteczne od ks. biskupa  Wiesława Meringa.  Po składaniu  indywidualnych życzeń zaczęliśmy śpiewać kolędy. Kolega Krzysztof Buszko uświetnił spotkanie śpiewając pastorałkę "O Narodzeniu Pańskim", a kolega Jerzy Jarzyński przygrywał na akordeonie oraz harmonijce ustnej.

Ks. prałat wręczył wszystkim uczestnikom spotkania opłatkowego zaproszenie na Eucharystię dziękczynną z okazji 100-lecia konsekracji kościoła św. Wojciecha.

Grzegorz Ziółkowski