csad.jpg

Spotkanie opłatkowe w POAK św. Wojciecha w Koninie - 17-12-2014

Po Mszy św., jak co roku, odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Akcji Katolickiej i Caritasu. Po raz pierwszy  na naszym spotkaniu gościł ks. Łukasz Grabiasz- Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej oraz ks. prałat Bronisław Placek.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i odczytaniem przez kolegę Franciszka fragmentu z Pisma św. mówiącego o narodzeniu Jezusa.

Asystent parafialny ks. prałat Józef Wysocki zmówił modlitwę i złożył nam życzenia. Później ks. prałat Józef Wysocki wręczył  Dekret ks. Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa zawierający nominację na Prezesa Parafialnego Pani Prezes Marioli Rakiewicz. Następnie ks. Łukasz Grabisz i kol. Mariola złożyli życzenia całemu naszemu Parafialnemu Oddziałowi.

Po zaśpiewaniu kolęd przeszliśmy do składania indywidualnych życzeń i łamania się opłatkiem. Przy bardzo smacznych wypiekach naszych koleżanek i wspólnym śpiewaniu kolęd szybko mijał nam czas. Jak zawsze kolega Jerzy przygrywał nam na akordeonie, solo zaśpiewała nasza koleżanka Kasia Jaworska i ks. prałat Bronisław Placek. Nie mogło się również obejść bez kolędnika, którym jak co roku był kolega Krzysztof. Wyśpiewana przez niego historia narodzin i życia Jezusa Chrystusa weszła w tradycję naszych spotkań opłatkowych.

W miłej atmosferze upłynęło nam to przedświąteczne spotkanie uwieńczone wspólnym zdjęciem.

Grzegorz Ziółkowski