osiec1.jpg

Zebranie DIAK - 2.06.2012

Akcja Katolicka w Polsce

Zebranie DIAK - 2.06.2012W parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim spotkali się członkowie zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpoczęto Mszą św., którą celebrował i homilię wygłosił diecezjalny asystent AK ks. Zbigniew Cabański. Na spotkaniu zarządu prezes Mariola Rakiewicz przypomniała o tegorocznym przesłaniu Kościoła i wskazała na przesłanie przewodniczącego KEP ks. abp  Józefa Michalika „Kościół jest naszym domem”, abyśmy ciągłe ataki na Kościół powstrzymywali poprzez nieustanną modlitwę, abyśmy wszyscy poczuli się Kościołem, gdyż jest naszym domem.

W modlitwie należy szukać siły, bo ona oświeca działanie i utwierdza w słuszności działania. Ks. Arcybiskup wskazywał również, że potrzebna jest nam nowa odwaga wiary i aktywna reakcja na zło. Kol. Mariola wskazała również na wzór pozytywnego działania, z którego możemy być dumni i brać przykład. Jest nim nasz ks. bp. Ordynariusz Wiesław Mering, który odważnie występuje w obronie wiary i polskości, w obronie wolności i prawdy i wolnych mediów - TV Trwam.

Kol. Mariola przedstawiła projekt stanowiska dot. dyskryminacji katolików. Projekt został przyjęty przez członków zarządu. Przyjęte stanowisko zostanie skierowane do Rządu RP.

Kol. Mariola  zaprosiła wszystkich na coroczną pielgrzymkę Członków AK na Jasną Górę (15-16.06. 2012) oraz na marsz w obronie TV Trwam do Konina (4-06-2012).

Skarbnik DIAK Grzegorz Ziółkowski przedstawił informację finansową DIAK za okres 2009-2011 oraz wpłaty składek przez oddziały ten okres i I kwartał 2012 roku. Po dyskusji na temat działania Akcji Katolickiej asystent diecezjalny  zaprosił na obiad. Błogosławieństwa na zakończenie spotkania udzielił biorący udział w spotkaniu zarządu ks. Henryk Pałucki z pobliskiej parafii w Bytoniu.