Logo-roku-o-eucharystii.jpg

 
rad871.jpg

Polska Pod Krzyżem

 

Szczęść Boże!

Pasterz Diecezji Włocławskiej, jako współorganizator wydarzenia Polska Pod Krzyżem (14 IX lotnisko, Kruszyn koło Włocławka), zwraca się do szerokiego kręgu wiernych w naszej diecezji (w tym do wspólnot świeckich, zgromadzeń zakonnych, szkół katolickich, katechetów, ministrantów) z prośbą o aktywne włączenie się w pomoc w pracach przy organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia.

Bardzo gorąco zachęcamy do zaangażowania się w wolontariat otwartym sercem. Czasu jest niewiele, a jeszcze sporo nam brakuje do koniecznych 600 wolontariuszy. Jeśli planowałeś uczestnictwo w wydarzeniu, zastanów się, czy jednocześnie nie mógłbyś pomóc przy jego przeprowadzeniu.

Zgłoszenia do wolontariatu można dokonywać poprzez formularz http://bit.ly/WolontariatDW.

Szczegółowe informacje dla wolontariuszy z diecezji włocławskiej są dostępne na stronie https://bit.ly/WolontariatDWInfo. Dokument ten uwzględnia odpowiedzi na wszystkie dotychczas zgłoszone pytania wolontariuszy i jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o postępy toczących się prac, dodatkowe wytyczne organizatorów, jak i ustalenia, co do pojawiających się wątpliwości.

Oprócz podjęcia się dzieła wolontariatu, bardzo (!) zachęcamy także do publikowania postu z informacjami o wolontariacie, czy to z FB diecezji, czy to z http://fb.com/fnedw (ostatni post), a także do przesyłania dalej niniejszego maila wśród osób, które mogłyby pomóc, swoich znajomych, wśród naszych środowisk / wspólnot. Mamy na razie około 100 osób i brakuje nam jeszcze wiele do koniecznej liczby, a niestety brak wolontariuszy może w konsekwencji oznaczać brak możliwości skutecznego wydania posiłków dla rzeszy pielgrzymów (to podstawowa posługa wolontariuszy z naszej diecezji), co byłoby wysoce niepożądaną sytuacją.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Z Panem Bogiem

Jacek Bargielski

tel. 663-250-700

Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej