radz34.jpg

Apel o opamiętanie i odwagę w wyznawaniu wiary.

27-10- 2020

Akcja Katolicka w Polsce, z trwogą spogląda dziś nie tylko na ogromną liczbę chorych na Covid -19 ale też na rozzuchwalone wulgarne środowiska aktywistów, siejące nienawiść do drugiego człowieka, zakłócające życie społeczne a nade wszystko profanujące nasze świątynie. Stanowczo potępiamy tą wyjątkowo emocjonalną napaść na życie ludzi wiary. Apelujemy o opamiętanie i kulturę w wyrażaniu odmiennych opinii oraz poszanowanie wolności wyznawania religii.

Zakłócanie zgromadzeń religijnych to przejaw zwykłego barbarzyństwa, brońmy kościołów przed profanacją. Apelujemy do wiernych o odwagę w wyznawaniu wiary. Zachęcamy wszystkich, ale szczególnie młody polski Kościół by liczniej gromadził się w tym trudnym okresie na codziennych nabożeństwach. To wasz czas! Bądźcie wsparciem dla tych, którzy przekazali Wam życie i wiarę! Akcja Katolicka w Polsce z uznaniem przyjmuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zgodnie z Konstytucją RP, stanął po stronie życia tych, którzy sami bronić się nie mogą. Wspieramy rodziców, zwłaszcza kobiety, które przyjęły dar życia i z wielką troską dbają o wychowanie dzieci w tym dzieci niepełnosprawnych. Troska o dziecko (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka – nauczał św. Jan Paweł II. W dobie pandemii Covid 19 wszelkie masowe zgromadzenia są nie tylko łamaniem prawa, ale wyrazem braku szacunku do zdrowia własnego i życia innych. Nie dajmy się sprowokować. Odpowiedzią na przemoc niech będzie odmawiany codziennie różaniec – to nasza oręż w walce ze złem.

Urszula Furtak prezes Akcji Katolickiej w Polsce