radz34.jpg

„Z MARYJĄ W OBRONIE WIARY” - zaproszenie na pielgrzymkę

Sierpień,  2021 roku

Do Ludzi Pracy     Regionu Konińskiego

Z MARYJĄ W OBRONIE WIARY”

Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej oraz współorganizatorzy:

Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha, NSZZ „Solidarność” Kopalni Konin, Konfraternia im. Ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Wojciecha –

zapraszają na doroczną,

1. Pieszą Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu

w dniu 29 sierpnia 2021 roku (w niedzielę)

Rok 2021 jest „Rokiem św. Józefa”, którego bogactwo duchowe i osobowe niesie przesłanie kształtowania należytych postaw wobec zła naszych czasów. Niech św. Józef Patron Kościoła Świętego, któremu Bóg powierzył swojego Syna, i któremu zaufała Maryja, wspomaga nas swoim przykładem. Niech będzie dla nas drogowskazem na drodze pokonania obecnego kryzysu wiary i wszelkich wyłomów w Kościele.

Polećmy  z pokorą Maryi nasze Rodziny i wszelkie sytuacje kryzysowe. Niech prawdziwa wiara  i modlitwa będzie tarczą wobec wrogiej naszej tradycji ideologii, którą próbuje się nam narzucić i zniszczyć polską kulturę, wartości patriotyczne i katolickie. Zanieśmy wkład naszego życia, by wiara w naszej Ojczyźnie była żywa i pociągająca.

Nasze wszelkie działania zawierzmy orędownictwu Matki Bożej Bolesnej, abyśmy przeżywając trudności współczesnych czasów nigdy nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu.

Program Pielgrzymki:

11.30 – zbiórka i wymarsz, kościół św. Wojciecha

16.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny i Rodzin w licheńskiej bazylice.

Na szlak pielgrzymi zapraszamy poczty sztandarowe.

Duszpasterze konińskich parafii oraz Organizatorzy serdecznie zapraszają rodziny,  młodych oraz ludzi pracy do Wspólnoty oddającej się pod opiekę Maryi.

prezes DIAK                                           proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie

Mariola Rakiewicz                                               ks. prałat Józef Wysocki