Logo-roku-o-eucharystii.jpg

 
radz34.jpg

„Wierzę w Kościół. Przymierze Boga z ludźmi” - Spotkanie Akcji Katolickiej

 

19 listopada 2022 r.

W wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku z członkami Akcji Katolickiej spotkał się Pasterz Diecezji ks. Bp Krzysztof Wętkowski. W spotkaniu uczestniczyli członkowie władz diecezjalnych Akcji Katolickiej oraz przedstawiciele oddziałów parafialnych z Konina, Dobrej, Osięcin, Chodcza, Izbicy Kujawskiej i Brześcia Kujawskiego, wraz z  Asystentem Diecezjalnym ks. kan. Łukaszem Grabiaszem.

 Niedziela Chrystusa Króla to dzień święta patronalnego Akcji Katolickiej. Był to zatem sposobny czas do podsumowań i refleksji nad własnym i wspólnotowym zaangażowaniem w życie Kościoła i Ojczyzny, nad potrzebą jedności i odwagi w świadczeniu wiary, zwłaszcza w aspekcie trudnej dziś sytuacji Kościoła. Nawiązując do hasła programu na nowy Rok Duszpasterski „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, ks. Biskup zachęcał do wspólnej służby w wielu wymiarach, jednoczenia się w ewangelizacji, do dzielenia się Chrystusem Panem z innymi i bycia Jego świadkami we wszystkich obszarach życia. Prezes zarządu diecezjalnego Mariola Rakiewicz, dziękując Pasterzowi Diecezji za spotkanie, przekazała opracowanie książkowe materiałów formacyjnych Akcji Katolickiej „Wierze w Kościół. Przymierze Boga z ludźmi”, które będą wskazaniem i umocnieniem drogi działalności stowarzyszenia na rok 2023.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna modlitwa podczas mszy św., którą w  intencji Akcji Katolickiej sprawował ks. Asystent Diecezjalny.