rad871.jpg

„Nieśmy Ewangelię Nadziei” program

Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej oraz współorganizatorzy: Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha, NSZZ „Solidarność” Kopalni Konin, Konfraternia im. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszają w dniu 30 sierpnia 2015 r. (niedziela) na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

Trwając w przygotowaniu do  1050. rocznicy Chrztu Polski, w tym roku na pielgrzymim szlaku do naszej Matki, niesiemy świadectwo chrześcijańskiego życia oraz zachętę dla wszystkich „do powrotu do Chrystusa, źródła wszelkiej nadziei” (EE 18-22).

Szczególną modlitwą w czasie Mszy Św. obejmiemy rodziny, aby każdego dnia w małych rzeczach: prawda, wiara w Boga i miłość stały się dla nich sprawą najważniejszą oraz za naszą Ojczyznę, aby nigdy nie zabrakło w niej miejsca dla Boga.

Program pielgrzymki:

- zbiórka i wymarsz, kościół św. Wojciecha w Koninie o godz. 11.30,

- wejście i powitanie pielgrzymów o godz. 15.15, przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy kościele św. Doroty,

- uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Rodzin, o godz. 16.00 w bazylice. Eucharystii przewodniczy oraz Słowo Boże głosić będzie Pasterz Diecezji Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering,

- wspólna modlitwa oraz złożenie kwiatów przy pomniku Bł. ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 17.30

Zapraszamy rodziny, ludzi młodych oraz ludzi pracy Regionu Konińskiego.

Poczty sztandarowe na szlaku pielgrzymki i podczas Mszy Św. mile widziane.

Bądźmy wspólnotą, która się modli, głosząc swego Pana sakramentami, liturgią i całym życiem.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszają: wikariusz biskupi ks. prałat Wojciech Kochański, proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie ks. prałat Józef Wysocki oraz prezes zarządu diecezjalnego Akcji Katolickiej Mariola Rakiewicz.

Niech opieka Maryi będzie nam umocnieniem.