Logo-roku-o-eucharystii.jpg

 
Bez-nazwy-33.jpg

W łączności z ks. Biskupem

Biskupi, Duchowieństwo  i Wierni Diecezji Włocławskiej

Drodzy Siostry i Bracia!

9 grudnia 2012 roku zapamiętamy już na zawsze: ileż musi mieć w sercu nienawiści człowiek, który chce uderzyć, zniszczyć Ikonę Jasnogórskiej Matki? Jako Kościół Włocławski włączyliśmy się

natychmiast w nurt przebłagania Naszej Pani i wypowiedzieliśmy Jej przywiązanie, wierność i najwyższą cześć serc naszych.

          I dobrze. Są świątynie, parafie, których Księża Proboszczowie nieustannie przypominają obowiązek ekspiacji i czynią to z wiernymi w każdą niedzielę.

          Normalny Polak, nawet jeśli nie dzieli z nami wiary, doskonale rozumie reakcje katolików: ból, upokorzenie, gniew. Ani demokracja, ani liberalizm, ani tolerancja nie upoważniają nikogo do podobnych czynów.

          Usłyszeliśmy głosy solidarności różnych organizacji, środowisk, chrześcijan innych wyznań; płynęły też z polskiego parlamentu.

          Metropolita Hilarion z Moskwy zapewnił o solidarności w bólu z duchowieństwem i wiernymi Kościoła w Polsce po profanacji Cudownego Obrazu: „Ten akt był przyjęty z oburzeniem i goryczą… [również] przez prawosławnych Rosji”.

          Przypominam z wdzięcznością i radością wypowiedź Metropolity Hilariona. Jakże inaczej brzmią głosy niektórych posłów RUPY (czyli Ruchu Palikota), mających czelność nazwać Jasnogórski Obraz „bohomazem”, a nawet dziwne milczenie Rządu czy Prezydenta Państwa. Widocznie zabrakło odwagi w sercu, zabrakło dobrej woli.

          Niech jej nam nie braknie: dzieci nie mogą zostać obojętne, gdy świętokradzka dłoń próbuje upokorzyć Matkę.

          Jasnogórska Pani wybacz, prosimy, niegodziwość popełnionego czynu i naucz nas trwać przy Tobie jak przystoi dzieciom.

 Włocławek, dnia 17 stycznia 2013 r                                           + Wiesław Mering

Biskup Włocławski

{jcomments on}